Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Świebodzin – Międzyrzecz : Szlak nieznakowany

Świebodzin – Międzyrzecz

Trasa nieznakowana : Świebodzin - Międzyrzecz

Jeśli uznasz, że przedstawione tutaj treści , okazały się dla Ciebie pomocne, wesprzyj stronę klikając przycisk poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skrócony opis:

Najbezpieczniejsza opcja pokonania odcinka ze Świebodzina do Międzyrzecza. Trasa wiedzie wzdłuż drogi ekspresowej S3, korzystając z dróg serwisowych, lub lokalnych dróg o małym natężeniu ruchu. Jedynie na odcinku Nietoperek – Moędzyrzecz nie udało się uniknąć, drogi, z dużym natężeniem ruchu, alternatywa jest przejazd przez las, po zachodniej stronie drogi, ale trzeba liczyć się z grząskimi piachami.

Szlak rozpoczyna się na północnym krańcu Świebodzina, przy oczyszczalni, przy której można bezpiecznie zostawić auto. Kilkaset metrów dalej miejscowość Grodziszcze, gdzie prócz kościoła i dzwonnicy z XVII wieku, można zajrzeć do wiekowej dziupli w lipie, tabliczka  informuję, że zaglądacie do XVII wieku.

Dalsza droga prowadzi stromo pod górę wąskim asfaltem. W nagrodę warto spojrzeć za siebie, żeby zobaczyć ładna panoramę Świebodzina. Dalej zjazd przez Witosław do Glińska, trzeba uważać, bo asfalt lata świetności już ma za sobą, ale prędkości da się rozwinąć nawet ponad 50 km/h.

W Glińsku do zobaczenia kościół oraz pałac. Dalej wzdłuż „eski” wygodnymi drogami szutrami, przed Jordanowem powrót na asfalt. W tej miejscowości sporo do zwiedzania, 2 kościoły, grobowiec, pomnikowy dąb, a w sąsiednim  Gościkowie seminarium duchowne, które jest możliwe do zwiedzania. Wejście przez furtę klasztorną o pełnych godzinach.

 

 

Wzdłuż nieczynnej linii kolejowej 375

Dalsza droga wiedzie wzdłuż nieczynnej linii kolejowej numer 375, napotkacie na swej drodze liczne wiadukty. Przed Kaławą, kończą się wygodne szutry i trzeba będzie do miejscowości dotrzeć droga polną.

W samej miejscowości do zwiedzenia kościół oraz możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, przy dworku, w którym mieści się restauracja. Na cmentarzu ciekawa rzeźba.

Wzdłuż drogi ekspresowej do kolejnej miejscowości Nietoperek, tam główna atrakcja kolejka ogrodowa.

Kolejny odcinek wiedzie ruchliwą drogą, za bardzo nie ma jak ominąć tego odcinka, bo z lewej strony poligony, a z prawej piaszczyste drogi leśne.

Przed Międzyrzeczem napotykamy ścieżkę rowerową, ale po 100 metrach opuszczamy tę ścieżkę i przez pola docieramy do bram prowadzących na poligon. tutaj wąską ścieżką przy płocie wzdłuż autostrady, docieramy do ostatniego asfaltowego odcinka, którym wędrujemy do ronda, które stanowi koniec tego opisu szlaku. W prawo na rondzie możemy dotrzeć do centrum międzyrzecza i dworca PKP.

Długośc opisywanego odcinka

0
km

Asfaltowe drogi rowerowe:

1
km
Procentowa długośc 46%

Drogi z płyt/ bruk

0
km
Procentowa długość 2%

szutry

0
km
Procentowa długość
22%

Asfalt o średnim natężeniu ruchu

0
km
Procentowa długość
7%

Drogi polne/leśne

0
km
Procentowa długość
15%

Asfalt o średnim natężeniu ruchu

0
km
Procentowa długość
8%

Obszary leśne

0
km
Procentowa długość
11%

Obszary bezleśne

0
km
Procentowa długość
89%

Atrakcje turystyczne na szlaku

Przy wyborze większej mapy pojawia się opcja pobrania pliku KMZ – zawiera trasę do nawigacji oraz wszystkie atrakcje turystyczne.

Total distance: 26.58 km
Max elevation: 124 m
Min elevation: 40 m
Total climbing: 632 m
Total descent: -653 m
Download file: wiebodzin - Międzyrzecz.gpx

Galeria zdjęć:

Dojazd do szlaku:

Przez Międzyrzecz, jak też Świebodzin przebiegają linie kolejowe.  W Międzyrzeczu lokalna linia, więc pociągi kursują rzadziej. Dla zmotoryzowanych parking przed wjazdem na teren Oczyszczalni w Świebodzinie. W Międzyrzeczu można zostawić auto wzdłuż asfaltu na ostatnim asfaltowym odcinku przed rondem.

Jak oznakowano trasę Świebodzin - Międzyrzecz

Trasa nieznakowana, wymagana nawigacja GPS.

Oznakowanie szlaku:
0/5
Trudność szlaku:
2/5

Zobacz jak wygląda szlak
(prezentacja w 360 stopniach)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *