Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Szlak Zachodniej Wielkopolski : Miały – Dębe

Szlak Zachodniej Wielkopolski

 

Szlak Zachodniej Wielkopolski: Miały - Dębe

Skrócony opis:

Kolejny odcinek długodystansowego szlaku pieszego oznaczonego kolorem niebieskim. Całkowita długość tego szlaku to 365 kilometrów. Opisywany fragment  szlaku  wiedzie przez centrum Puszczy Noteckiej, wzdłuż rzeki Miała, z licznymi jeziorami.  Ponieważ w pobliżu szlaku występują nieliczne atrakcje turystyczne, turysta powinien skupić swą uwagę na okolicznościach przyrody, a niewątpliwe szlak ten oferuje bezsprzecznie takie atrakcje. Z pewnością  największą atrakcją turystyczną jest Zamek w Goraju nieco poza szlakiem. Szlak prowadzi głównie przez obszary leśne, początkowo drogami leśnymi, w drugiej części trasy przeważają drogi asfaltowe.

Jeśli uznasz, że przedstawione tutaj treści , okazały się dla Ciebie pomocne, wesprzyj stronę klikając przycisk poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Długość

0
km

Drogi asfaltowe

0
km
Procentowa długość
28%

Drogi gruntowe:

0
km
Procentowa długość
72%

Obszary leśne

0
km
Procentowa długość
60%

Obszary bezleśne

0
km
Procentowa długość
40%

Mapa Szlak Zachodniej Wielkopolski: Miały - Dębe

Dojazd do szlaku:

Miały znajdują się przy linii kolejowej prowadzącej z Wronek do Krzyża Wielkopolskiego. Końcowa miejscowość nie posiada połączenia kolejowego. Miały leżą przy drodze powiatowej numer 135. Wieś  Dębe przy drodze powiatowej numer 182

Oznakowanie szlaku:

Szlak pieszy niebieski. Trasa oznakowana słabo, brakuje oznakowania na odcinku wielu kilometrów. Przebieg szlaku kilkakrotnie zmieniano na mapie, niektóre drogi jak np. w rejonie wsi Mężyk są niedostępny. Z pewnością wymagany jest ślad gps wraz z urządzeniem do nawigacji. W związku z tym z mapy powyżej można pobrać taki ślad.   Trasę wyznaczono optymalnym przebiegiem jak najbardziej zgodnym z oznakowaniem w terenie.

Oznakowanie szlaku:
2.5/5
Trudność szlaku:
2/5

Zobacz jak wygląda Szlak Zachodiej Wielkopolski (prezentacja w 360 stopniach)

Do nawigacji  w panoramie służą:

– Kolejny etap wycieczki

– Poprzedni etap wycieczki

Krótki opis danego fragmentu trasy

wybierz Full Screen