Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

BlueVelo : Gryfino – Trzcińsko-Zdrój

Szlaki turystyczne, rowerowe, piesze, tematyczne

Created with Sketch.

BlueVelo: Gryfino – Trzcińsko- Zdrój

Szlak BlueVelo : Gryfino - Trzcińsko-Zdrój

Skrócony opis:

Szlak Blue-Velo ma liczyć nawet 1000 km długości. Idea powstania szlaku datowana jest na 2108 roku.  Jeden z pierwszych wyznakowanych odcinków to Trasa Gryfino-Trzcińsko-Zdrój, która zostanie  opisana w tym miejscu.

Szlak bardzo dobrze oznakowany,  pomarańczowe tabliczki szlaku BlueVelo montowane na słupach infrastruktury drogowej.  Przewaga dróg rowerowych oraz asfaltowych dróg publicznych o znikomym ruchu aut. W dwóch miejscach drogi szutrowe.  Urząd Pomorza Zachodniego zgrabnie połączył istniejące ścieżki rowerowe w jedną całość, zdarzają się drogi nierowerowe takie jak asfaltowe drogi ze znikomym ruchem aut lub drogi szutrowe, ale  przez cały czas jest  bezpiecznie. Teren delikatnie pofałdowany, brak większych wzniesień i stromych podjazdów.  Ciekawe zabytki wzdłuż trasy,  liczne jeziora, w których można zażyć kąpieli.

Najciekawsze fragmenty to odcinki poprowadzone po nasypach dawnych linii kolejowych. Ścieżka rowerowa  nie jest doklejonym elementem do istniejącej drogi, tylko samodzielną infrastrukturą, która prowadzi przez pole czy las,  tak że nie towarzyszą nam inni uczestnicy ruchu drogowego. Tylko ty rower i przyroda. Na 43-kilometrowym odcinku czeka na odwiedzenie 30 atrakcji ( w oddaleniu do 800 metrów od wytyczonej drogi)

Długośc opisywanego odcinka

0
km

Asfaltowe drogi rowerowe:

1
km
Procentowa długośc 61%

Drogi rowerowe z kostki

0
km
Procentowa długość 3%

Lokalny asfalt o znikomym ruchu

0
km
Procentowa długość
15%

Bruk

0
km
Procentowa długość
1%

Droga szutrowa/klinkier

0
km
Procentowa długość
20%

Obszary leśne

0
km
Procentowa długość
40%

Obszary bezleśne

0
km
Procentowa długość
60%
Total distance: 43.07 km
Max elevation: 82 m
Min elevation: 8 m
Total climbing: 1126 m
Total descent: -1084 m
Download file: BluVelo Gryfino - Trzcińsko-Zdrój.gpx

Galeria zdjęć

Video-relacja

Dojazd do szlaku:

Przez Gryfin prowadzi linia kolejowa Kostrzyn – Szczecin. Zarówno pociągi regionalne, jak i intercity, zatrzymuja się na stacji kolejowej Gryfino. W Trzcińsku-Zdrój najbliższa stacja kolejowa to Godków-osiedle (przystanek regionalny). Zarówno w Gryfinie jak i Trzcińsku-Zdrój miejsc parkingowych pod dostatkiem

Jak oznakowano szlak Bluevelo

Tabliczki koloru pomarańczowego z numerem 3. Umieszczone na każdym skrzyżowaniu w widocznych miejscach, zwykle przymocowane do pionowych znaków drogowych, lub jako samodzielne słupki.

Oznakowanie szlaku:
5/5
Trudność szlaku:
1/5

Zobacz jak wygląda szlak
(prezentacja w 360 stopniach)

Kliknij lubię to, żeby być na bieżąco z nowymi treściami na stronie.