Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Sieraków – Miały : Szlak niebieski

Sieraków – Miały : Szlak niebieski

Sieraków - Miały : Szlak niebieski

Jeśli uznasz, że przedstawione tutaj treści , okazały się dla Ciebie pomocne, wesprzyj stronę klikając przycisk poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skrócony opis:

Opisywany szlak jest fragmentem dłuższego szlaku – Szlaku Zachodniej Wielkopolski o długości 365 kilometrów (Z Ujścia do Wąszosza). Początek i koniec szlaku wyznaczają doliny rzek. W Sierakowie dolina rzeki Warty, a w Miałach przepływa rzeczka Miała.  Pomiędzy tymi dolinami rozciąga sie piaszczysty teren Puszczy Noteckiej. Patrząc od Sierakowa szlak rozpoczyna się wygodną asfaltową drogą. W Bucharzewie „kończy się cywilizacja”, ostatnim bastionem jest Chata Zbójców, za którą rozpoczyna się kompleks leśny Puszczy Noteckiej. W Puszczy  trakty leśne często z piachem po same osie. Dlatego dobrze zaplanować wyjazd poza najcieplejszym sezonem, tak żeby zminimalizować odcinki piaszczyste.  Odskocznią od terenów leśnych są bezleśne użytki ekologiczne Kobusz, gdzie niegdyś znajdowała się wieś o takiej samej nazwie.  Za terenem użytku Kobusz rozpoczyna się wygodna szutrowa droga, która prowadzi do  miejscowości Marylin. Tutaj znów pojawia się asfalt, który prowadzi do końcowego punktu opisywanego szlaku. Godne uwagi zabytki znajdują się w Sierakowie, Podczas gdy  pozostały teren to okazja do obcowania z naturą.

Długość opisywanego odcinka

0
km

Drogi asfaltowe:

1
km
Procentowa długośc 31%

Drogi gruntowe:

0
km
Procentowa długość 69%

Obszary leśne:

0
km
Procentowa długość
72%

Obszary bezleśne:

0
km
Procentowa długość
28%
Total distance: 26.94 km
Max elevation: 112 m
Min elevation: 28 m
Total climbing: 1144 m
Total descent: -1129 m
Download file: Niebieski Sieraków - Miały.gpx

Atrakcje turystyczne:

Dojazd do szlaku:

Linia kolejowa w Sierakowie nieczynna. Do miejscowości Miały czynna linia kolejowa Poznań – Krzyż. Dojazd autem do miejscowości z początku i końca szlaku bezproblemowy, gdyż występują drogi asfaltowe. Miejsca parkingowe dostępne. W Sierakowie w centrum parkowanie płatne.

Jak oznakowano szlak Sieraków - Miały : Szlak niebieski

Szlak pieszy oznakowany kolorem niebieski. Według stanu z 2019 roku uważa się, że oznakowanie jest prawidłowe. Widoczne w terenie, bezsprzecznie spełnia swoją funkcję. Ponieważ szlak poddano renowacji, dlatego też oznakowanie jest dobrze widoczne w terenie

Oznakowanie szlaku:
5/5
Trudność szlaku:
3/5

Zobacz jak wygląda szlak
(prezentacja w 360 stopniach)

Do nawigacji w panoramie służą:

strzałka czerwona

 

– Kolejny etap wycieczki

Szlak Odra Nysa strzałka niebieska

– Poprzedni etap wycieczki

Wybierz Full Screen