Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Spływ Wełną – Dziewcza Struga – Jaracz Młyn Kajaki

Szlaki turystyczne, rowerowe, piesze, tematyczne

Created with Sketch.

Spływ Wełną

Spływ Wełną - Odcinek Dziewcza Struga - Jaracz Młyn

Skrócony opis:

Z pewnością Rzeka Wełna jest dobrym miejscem na rozpoczęcie przygody z kajakiem. W związku z tym, że nurt jest wartki,  rzeka meandruje, dzięki czemu, wraz z licznymi zakrętami nie sposób się nudzić. Przy niskich stanach wód, dużym utrudnieniem stają się płycizny, przez które trzeba przepychać kajak. Utrudnienia typu przewrócone drzewa praktycznie nie występują. Jedynie w dwóch miejscach, drzewa blokowały rzekę, ale tuż przy przeszkodzie była możliwość zejścia na ląd i przeniesienie kajaku. Opisywany odcinek rozpoczyna się na polanie pomiędzy miejscowościami Dziewcza Struga i Wełna. Koniec opisywanego fragmentu znajduje się w miejscowości Jaracz – Młyn, gdzie zwiedzić można muzeum młynarstwa. Bezsprzecznie jest to najciekawsza atrakcja tego odcinku rzeki. Godne uwagi są również zabytki wsi Wełna.  Reasumując spływ Wełną jest dobry dla osób, które wcześniej nie miały styczności z kajakiem.

Długość

0
km
Total distance: 6.55 km
Max elevation: 114 m
Min elevation: 46 m
Total climbing: 362 m
Total descent: -364 m
Download file: Dziewicza Struga - Jaracz.gpx

Atrakcje turystyczne na szlaku spływ Wełną

Dojazd na spływ Wełną :

Wzdłuż rzeki jest kilka firm wyspecjalizowanych w organizacji spływów. Firmy zapewniają kajaki, dojazd na miejsce rozpoczęcia i zakończenia spływu. Z pewnością optymalnym rozwiązaniem jest spływ kilku kajaków, ponieważ  koszty transportu rozkładają się korzystniej. Wzdłuż rzeki zlokalizowane są liczne miejsca skąd można rozpocząć spływ, z pewnością uda się dobrać długość trasy do kondycji uczestników

Oznakowanie szlaku

Na rzece Wełna nie sposób się zgubić, dlatego oznakowanie jest zbędne. Oczywiście pojawiają się sporadycznie oznakowania na drzewach informujące o kilometrażu szlaku. Przede wszystkim mają one charakter informacyjny.

Trudność szlaku:
2/5

Zobacz jak wygląda szlak (prezentacja w 360 stopniach)

Do nawigacji  w panoramie służą:

– Kolejny etap wycieczki

– Poprzedni etap wycieczki

Krótki opis danego fragmentu trasy

wybierz Full Screen

Propozycja dalszych wycieczek na szlaku spływ Wełną

Kliknij lubię to, żeby być na bieżąco z nowymi treściami na stronie.