Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Szlak EuroVelo E2 – Lubięcin – Lubniewice

Szlaki turystyczne, rowerowe, piesze, tematyczne

Created with Sketch.

Szlak EuroVelo er2 – Lubień – Lubniewice

Szlak EuroVelo er2 - Lubień - Lubniewice

Skrócony opis:

Kolejny odcinek szlaku Euro-Velo er2. Trasa prowadzi przez województwo Lubuskie. . Niewielka lesistość i pagórkowaty teren sprawia, że trasa  jest atrakcyjna widokowo.

Opisywany odcinek rozpoczyna się w Lubieniu. ( Żeby zobaczyć poprzedni odcinek szlaku Euro-Velo kliknij TUTAJ).

 Trasa rozpoczyna się od podjazdu, po drodze można się schłodzić w Jeziorze Lubiąż. W końcu docieramy do Brzeźna,  gdzie warty odwiedzenia jest kościół św. Antoniego. Dalej długi zjazd z ładnymi widokami, prowadzi do Sulęcina, gdzie czeka nieco zabytków min. fragmenty zachowanych murów miejskich czy dom pozostałość po zakonie Joannitów. Tam też znajduje się informacja turystyczna. W Sulęcinie brakuje oznakowania w centrum miasta, warto skupić się w tym miejscu na wskazaniach nawigacji.

Za Sulęcinem wygodna ścieżka rowerowa, z widokami na pofałdowany teren. Mozna nieco zboczyć do Żubrowa, gdzie można zobaczyć pałac i kościół. Za Żubrowem ścieżka rowerowa kończy się i trzeba wędrować asfaltem, który prowadzi do Miechowa, w tym miejscu do zobaczenia jest kościół.

Lokalny asfalt prowadzi do Jarnatowa. Tutaj warto nieco zboczyć ze szlaku, i wspiąć się na wzgórze na, którym znajduje się  mauzoleum Kaulkhretów, prócz tego warto zobaczyć kościół i pałac.

Za wsią kulminacja Góra Pagór, skąd roztacza się widok na Kotlinę Gorzowską, z widokiem na Gorzów Wlkp. Rozpoczyna się największy kompleks leśny na opisywanym odcinku. Wkrótce widoczne staja się jeziora Lubiąż i Lubniewsko, przekraczamy przesmyk, pomiędzy tymi jeziorami.

Docieramy do Lubniewic. Miasteczko promujące się jako miejsce miłości, park miłości , mostek miłości, to atrakcje, które warto zobaczyć, prócz tego warto odwiedzenia jest zamek Książąt Lubomirskich. Warto też odpocząć na plaży nad jeziorem.

Długośc opisywanego odcinka

0
km

Asfaltowe drogi rowerowe:

1
km
Procentowa długośc 11%

Drogi rowerowe z kostki

0
km
Procentowa długość 12%

Lokalny asfalt o znikomym ruchu

0
km
Procentowa długość
64%

Bruk

0
km
Procentowa długość
0%

Droga szutrowa/klinkier

0
km
Procentowa długość
0%

Droga asfaltowa o średnim natężeniu ruchu

0
km
Procentowa długość
13%

Obszary leśne

0
km
Procentowa długość
24%

Obszary bezleśne

0
km
Procentowa długość
76%
Total distance: 26.83 km
Max elevation: 146 m
Min elevation: 49 m
Total climbing: 663 m
Total descent: -730 m
Download file: Lubien Lubniewice.gpx

Dojazd do szlaku:

Trasa nie jest skomunikowana kolejowo, linia Rzepin Frankfurt nad Odrą znajduje się ponad 20 kilometrów od opisywanego odcinka. Dojazd autem do trasy prowadzi lokalnymi drogami asafaltowymi. Parkingów standardowo szukać przy kosciołach

Jak oznakowano szlak Euro-Velo er2

Tabliczki koloru pomarańczowego z numerem 3. Umieszczone na każdym skrzyżowaniu w widocznych miejscach, zwykle przymocowane do pionowych znaków drogowych, lub jako samodzielne słupki. W obrębie Sulęcina brakuje oznakowania,

Oznakowanie szlaku:
4.5/5
Trudność szlaku:
1.5/5

Zobacz jak wygląda szlak
(prezentacja w 360 stopniach)

Kliknij lubię to, żeby być na bieżąco z nowymi treściami na stronie.