Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Szlak Stu Jezior : Poznań – Kiekrz

Szlak Stu Jezior

Szlak Stu Jezior: Poznań - Kiekrz

Jeśli uznasz, że przedstawione tutaj treści , okazały się dla Ciebie pomocne, wesprzyj stronę klikając przycisk poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skrócony opis:

Część szlaku prowadzi przez Poznań, w pobliżu starego rynku a następnie klinami zieleni, w pobliżu  Początkowo ścieżkami rowerowymi, odcinki leśne poprowadzone wygodnymi szutrami. Koniec opisu tego odcinka  szlaku znajduje się przy przejeździe kolejowym w pobliżu miejscowości Kiekrz. W Poznaniu liczne zabytki, w pobliżu jezior możliwość skorzystania z kąpieli. Nawierzchnia na odcinkach leśnych bardzo dobra, dobrze utwardzone szutry.

0
km

Drogi asfaltowe

0
km
Procentowa długość
49%

Drogi gruntowe:

0
km
Procentowa długość
51%

Obszary leśne

0
km
Procentowa długość
54%

Obszary bezleśne

0
km
Procentowa długość
46%
Total distance: 14.99 km
Max elevation: 98 m
Min elevation: 51 m
Total climbing: 573 m
Total descent: -562 m
Download file: Szla stu jezior 1.gpx

Atrakcje turystyczne:

Dojazd do szlaku:

Poznań jest dobrze skomunikowany. Opis szlaku rozpoczyna się przy rondzie Rataje w pobliżu galerii Poznania. Koniec tego fragmentu szlaku w pobliżu Kiekrza, do dworca trzeba przejechać wzdłuż torów około 1,5 kilometra.

Oznakowanie szlaku:

Szlak oznaczony jako rowerowy szlak czarny. Niestety na opisywanym odcinku oznakowanie tego szlaku nie istnieje. Jednak przebieg szlaku pokrywa się z północną trans wielkopolską trasą rowerową (oznaczoną kolorem zielonym) i oznakowania tego szlaku trzeba przyjąć jako wyznacznik tego szlaku. Na terenie Poznania występuję tabliczki ze znakami szlaku, jednak im dalej od centrum oznakowanie jest coraz rzadsze i konieczne staje się wspomaganie się nawigacją lub mapą.

Oznakowanie szlaku:
3/5
Trudność szlaku:
3/5

Zobacz jak wygląda szlak (prezentacja w 360 stopniach)

Do nawigacji  w panoramie służą:

– Kolejny etap wycieczki

– Poprzedni etap wycieczki

Krótki opis danego fragmentu trasy

wybierz Full Screen