Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Transwielkpolska Trasa Rowerowa : Obrzycko – Czarnków

Transwielkpolska Trasa rowerowa: Obrzycko – Czarnków

Transwielkpolska Trasa rowerowa: Obrzycko - Czarnków

Zobacz jak wygląda szlak
(prezentacja w 360 stopniach)

Skrócony opis:

Jeśli uznasz, że przedstawione tutaj treści , okazały się dla Ciebie pomocne, wesprzyj twórcę klikając przycisk poniżej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Transwielkopolska trasa rowerowa to szlak rowerowy o długości 200 kilometrów. Opisywany tutaj odcinek rozpoczyna się w Obrzycku przy moście na Warcie. Kierując się na północ wkraczamy na teren Puszczy Noteckiej.  Trasa  prowadzi przez nieco monotonny leśny krajobraz. Ruch aut jest stosunkowo duży.  Przed wsią Tarnówko opuszczamy teren leśny. Teraz będą przeważać krajobrazy rolne.

W miejscowości Młynkowo skręcamy na lokalny asfalt, gdzie ruch aut jest zdecydowanie mniejszy. Asfalt prowadzi do Prusinowa . Tam można zobaczyć ruiny pałacu. Dalej trzeba wędrować drogą polną. Warto nieco zjechać ze szlaku do miejscowości Lubasz, gdzie zobaczyć można sanktuarium, oraz pałac. Warto też zatrzymać się nad jeziorem Lubasz, słynącym z czystości wody.

Gdy docieramy do skrzyżowania z drogą asfaltową do wsi Dębe, czeka nas niespodzianka, droga, którą prowadził szlak, została zniszczona. Teoretycznie, wzdłuż krawędzi pola prowadzi zastępcza ścieżka, ale miejcie świadomość, że i ta ścieżka może być zblokowana. Wtedy trzeba szukać objazdu.

Docieramy w pobliże ogródków działkowych, od których rozpoczyna się droga asfaltowa. Ten odcinek jest bardzo urokliwy ze względu na pagórki. Odnosi się wrażenie, że szlak prowadzi przez teren górski.

W końcu szlak doprowadza do Czarnkowa, Na rynku kończy się opis tego fragmentu szlaku.

Na zwiedzanie warto przeznaczyć nieco więcej czasu w Obrzycku i Czarnkowie. Poza tymi miejscowościami brak większych atrakcji.Długośc opisywanego odcinka

0
km

Asfalt o średnim natężeniu ruchu

0
km
Procentowa długość 3%

Lokalny asfalt o znikomym ruchu

0
km
Procentowa długość
15%

Szutry

0
km
Procentowa długość
1%

Droga polna/leśna

0
km
Procentowa długość
20%

Obszary leśne

0
km
Procentowa długość
40%

Obszary bezleśne

0
km
Procentowa długość
60%
Total distance: 28.98 km
Max elevation: 110 m
Min elevation: 34 m
Total climbing: 859 m
Total descent: -855 m
Download file: TTR Obrzycko Trzcianka.gpx

Dojazd do szlaku:

Brak komunikacji kolejowej. Linie kolejowe nieczynne. Dojazd autem do Czarnkowa i Obrzycka bez problemowy. W każdym z miast dogodne parkingi.

Jak oznakowano szlak

Rower na białym tle a pod nim zielony pasek. Znaki zwykle malowane na drzewach. Niestety szlak dawno nieodnawiany. Oznakowanie nie spełnia swojej funckji, wymagana mapa lub nawigacja GPS. (Stan na 2019 rok)

Oznakowanie szlaku:
2/5
Trudność szlaku:
1/5