Nowy Tomyśl
rowerowytomysl@gmail.com

Trasa Rowerowa Warta Noteć

Szlaki turystyczne, rowerowe, piesze, tematyczne

Created with Sketch.

Trasa Rowerowa Warta Noteć

Trasa Rowerowa Warta Noteć

Skrócony opis:

Oznakowana trasa rowerowa od ujścia Warty w Kostrzynie do ujścia Noteci w Santoku. Trasa liczy ponad 70 kilometrów, z czego 46 zostało opisane w tym artykule na odcinku Kostrzyna nad Odrą do Gorzowa Wielkopolskiego. Trasa wiedzie grzbietem wału przeciwpowodziowego prowadzącego w bliskim sąsiedztwie rzeki Warty. Trasa bardzo malownicza z jednej strony z widokiem na wzgórza morenowego wyznaczające krawędź Kotliny Gorzowskiej, a drugiej strony na rozległe połacie podmokłych łąk. Do tego ciągła obecność rzeki, sprawia, że jazda tą trasą rowerową jest krajobrazowo pierwszą klasą. Atrakcyjność krajobrazowa nadrabia brak większych zabytków. Teren ten jest nastawiony głównie na rolnictwo, w  mijanych wsiach, brak zabytków. Na uwagę zasługują elementy infrastruktury hydrotechnicznej przepompownie, kanały. Wzdłuż trasy kilka wiat, które oferują wygodne miejsca odpoczynku.  Trasę częściowo poprowadzoną przez teren Parku Narodowego Ujście Warty. Grzbietem wałów przeciwpowodziowych poprowadzono drogę, w przeważającej części gruntową, ale odcinkami także szutrową. Krótkie odcinki piaszczyste występują po długich suszach, ale nie stwarzają większych problemów.

Długośc opisywanego odcinka

0
km

Lokalny asfalt o znikomym ruchu

1
km
Procentowa długośc 1%

Asfalt o średnim natężeniu ruchu

0
km
Procentowa długość 1%

Droga szutrowa/klinker

0
km
Procentowa długość 25%

Droga nieutwardzona

0
km
Procentowa długość 73%

Obszary leśne:

0
km
Procentowa długość
1%

Obszary bezleśne:

0
km
Procentowa długość
99%

Przebieg trasy z naniesionymi atrakcjami

Przy wyborze większej mapy pojawia się opcja pobrania pliku KMZ – zawiera trasę do nawigacji oraz wszystkie atrakcje turystyczne.

Video-relacja

Galeria zdjęć

Dojazd do szlaku:

Trasa doskonale skomunikowana pod względem kolei. Dojazd do Kostrzyna nad Odrą jak też Gorzowa Wielkopolskiego pociągiem nie stanowi problemu. Dla zmotoryzowanych najlepiej pozostawić auta w pobliżu stacji kolejowych. W Kostrzynie nad Odrą szlak rozpoczyna się na wschodnich krańcach miasta przy ulicy Osiedle Warniki, koniec opisywanego fragmentu przy stacji kolejowej Gorzów – Wieprzyce

Jak oznakowano szlak

Tabliczki z logotypem trasy rowerowej Warta – Noteć, z dominującym kolorem zielonym. Niestety w newralgicznych punktach, gdy szlak zmienia kierunek w rejonie Skorzęcina brakuje oznaczeń, aczkolwiek przebieg szlaku jest prosty. Wystarczy trzymać się wału przeciwpowodziowego, żeby się nie zgubić. W kilku miejscach tablice informacyjne o atrakcjach turystycznych w okolicy.

Oznakowanie szlaku:
3/5
Trudność szlaku:
1/5

Zobacz jak wygląda szlak
(prezentacja w 360 stopniach)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kliknij lubię to, żeby być na bieżąco z nowymi treściami na stronie.